Huvitavat lugemist

VAHATAMISJÄRGNE HOOLDUS

Lisaks karvade eemaldamisele on vahatamisel tugevalt nahka kooriv toime, mistõttu järgneva 72 tunni jooksul on keelatud:1. kasutada solaariumi või päevitada 2. minna sauna, kuuma vanni, ujuma.


• Järgmisel päeval võib minna dušši alla, kuid eelistada jahedamat vett.
• Kasutada võimalikult vähe lõhna- ja säilitusaineid sisaldavaid tooteid ning mõned päevad tuleks oodata ka tugevatoimeliste tselluliidi ning trimmivate kehakreemide kasutamisega.
• Soodsaim aeg karvakasvu pärssivate toodete jaoks on 3-4 päeva pärast depilatsiooni, mil karvatupp on kõige vastuvõtlikum välismõjutustele. Sobivaid tooteid on võimalik salongist kaasa osta.
• Nädal aega pärast vahatamist võib tekkida tugev sügelemistunne, mille leevendamiseks tuleb vastavat piirkonda pehme froteerätikuga kergelt hõõruda. Kui tagasikasvavaid karvakesi on juba märgata, saab abi kuivharjamisest, mis aitab karvadel sissekasvamise asemel nahapinnale jõuda. Keelatud on nahka küüntega kratsida, mille tagajärjel võib tekkida karvanääpsupõletik.
• Sissekasvanud karvade vältimiseks tuleb poolteist nädalat peale vahatamist regulaarselt nahka koorida, kuivharjata ning niisutada. Paari sissekasvanud karvakese korral võib neid nõelaga ettevaatlikult nahapinnale tagasi aidata. Kui sissekasvanud karvu on rohkem, tuleks uuesti raseerida või kaaluda teiste karvaeemaldusmeetodite kasutamist.

Comments are closed.