Huvitavat lugemist

VIIS KARVAEEMALDUS MEETODIT

Tutvustame viit karvaeemalduse võimalust, millest meie salongis on kasutusel waxing ja sugaring.

  1. Raseerimine
  2. Depileerimine depileerimiskreemiga
  3. Vahaga depileerimine (waxing)
  4. Sugaring ehk vahatamine suhkrupastaga
  5. Epileerimine mehaanilise epilaatoriga

Raseerimine
Kodustest vahenditest kõige kiirem, lihtsam, odavam ja kättesaadavam meetod. Karvad kasvavad kiiresti tagasi ja protseduuri peab tihti kordama (2-3 päeva järel). Ka kaasneb raseerimisega pidev naha ja karvanääpsu traumeerimine, mis võib tekitada põletikku, sissekasvanud karvu ja nahaärritust. Pealegi läheb nahk end pideva raseerimise eest kaitstes paksemaks. Odav ühekordne žilett eemaldab küll edukalt karvu jalasäärtel, kuid kaenlaaluste ega bikiinipiirkonna kallale ei tasu sellega minna: risk vistrike tekkimiseks on just suviste palavate ilmadega väga suur.
Kuidas vältida vistrike teket
* Kasuta depileerimise järel nahaärritust leevendavate ja rahustavate komponentidega (aaloe, allantoiin, pantenool jt) kreeme või geele, näiteks Florena raseerimisjärgset palsamit naistele, Nivea Body rahustavat raseerimisjärgset kreemi naistele, samuti analoogseid tooteid Decleori sarjast jt. Kui bikiinipiirkond on probleemne ja seal kipuvad tekkima vistrikud ja mädavillikesed, on mõni tund pärast raseerimist sobiv kasutada ka AHA-hapetega geeli või kreemi, näiteks geeli Aknefug, mis aitab vistrikke kuivatada ning ei lase kerge kooriva toime tõttu pooridel ummistuda.
* Enne depileerimist ei ole soovitatav liiga kaua soojas vannis olla, sest nahk pehmeneb ja muutub tundlikuks. Kõige parem on depileerida õhtul ja lasta seejärel nahal paar tundi puhata, kasutamata sel ajal seepi, ärritavat vedelikku või parfüümi.
* Depileerimisel peab nahk olema rasva- ja kreemivaba ning täiesti kuiv.
* Vähemalt 24 tundi pärast vahatamist, elektrolüüsi või pintsetimenetlust väldi päevitamist ning jumestusvahendite kasutamist.
* Kui karv hakkab tagasi kasvama, kasuta koorimiskreemi, et vältida karva sissekasvamist.

Depileerimine depileerimiskreemiga.
Teisisõnu on see nahapealse karvaosa vigastamine. Keemilised karvaeemalduskreemid sisaldavad tioglükolaate, mis lahustavad karvade keratiini. Kreem kantakse õhukese kihina nahale ning eemaldatakse umbes kümne minuti pärast spaatliga, samas jääb karvanääps terveks. See meetod on kõige sobivam koduseks bikiinipiirkonna karvutustamiseks, sest keemilist karvaeemaldajat kasutades on oht, et tekivad vistrikud ja karvad hakkavad sisse kasvama, kõige väiksem. Tegemist on kiire ja valutu meetodiga ning tulemus püsib 5-7 päeva. Samas on aga kõik keemilised depilatsioonivahendid tugevalt aluselised (pH 11-12) ning mõjuvad nahale ärritavalt.

Vahaga depileerimine (waxing)
Karvade eemaldamine spetsiaalsete vahade abil. Analoogne kitkumisega, kuid korraga saab eemaldada karvad nii jalgadelt, kehalt kui ka näiteks ülahuulelt. Vahades sisalduvad lisaained vähendavad protseduuri valulikkust ja rahustavad nahka pärast protseduuri. Vahad jagunevad kõvadeks ja pehmeteks, külmadeks ja soojadeks. Vahatamist ei soovitata vigastatud naha, nahahaiguste ja veenilaiendite korral ning antibiootikume, antidepressante, hormoon- või tretinoiinkreemi tarvitades. Kindlasti ei sobi protseduur nendele, kes tarvitavad aknevastast ravimit Roaccuttane.
• Vahatamine sooja vahaga.
Tulemus püsib 2-3 nädalat. Väga oluline on aga naha puhastamine enne ja pärast protseduuri, et vältida follikuliidi ehk karvanääpsupõletiku teket. Protseduur on valulik ja pealegi võib kuum vaha põhjustada punetust, kipitust, sügelust, eriti tundlikes piirkondades. Pärast vahatamist võib tekkida karvanääpsupõletik ja liigpigmentatsioon. Täiuslikult sileda naha saavutamiseks kulub 3-5 protseduuri, põhjuseks karvade eri kasvutsüklid.
• Vahatamine külma vahaga.
Laitmatult siledad püsivad jalad umbes 10 päeva. Külmvaha ongi mõeldud eeskätt koduseks kasutamiseks. Et vaha temperatuur on alla 30 kraadi, pole karta nahaärritust, protseduur on kiire, lihtne ning efektiivsem kui depileerimine kreemi või žiletiga. Ettevaatlik tuleks olla kodustes tingimustes tundliku naha ja tundlike piirkondadega, nagu nägu, kaenlaalused, bikiinipiirkond. Oskamatult tehtud protseduur võib põhjustada jämedama karvajuure moodustumise, see kasvab sügavamale, on moondunud. Vahatamine külmvahaga pole nii valus kui kuumvaha kasutades.

Sugaring ehk vahatamine suhkrupastaga
Toime püsib 4-6 nädalat. Nahale kantakse spetsiaalset suhkrut sisaldavat pastat, mis pärast jahtumist eemaldatakse koos soovimatute karvadega. Sugaring on traditsioonilisest vahaga eemaldamisest tunduvalt valutum ning eemaldada saab ka väga väikseid karvu. Suhkrupasta jääb ainult karvanääpsu, mitte naha külge, ning suhkrukorra järsul eemaldamisel jäävad kõikvõimalikud nahaärritused olemata. Sugaring’i võib teha nn padrunite, spaatli või paberiga, meetod on ideaalne õrna ja tundliku naha puhul ning sobib kõikidele nahapiirkondadele, kuid on siiski valulik.
Epileerimine mehaanilise epilaatoriga.
Karvavaba keskeltläbi kaks nädalat. See on kiire ja efektiivne meetod, sest tõmbab ihukarva välja koos sibulaga. Protseduur on esialgu väga valulik, sest karvakanal on kinnine. Võrreldes vahatamisega on suurem nahaärrituse tekke ja karvade sissekasvamise oht. Epilaator töötab pintseti põhimõttel: pöörlevad kettad, mis pidevalt avanevad ja sulguvad, haaravad karvadest ja rebivad need lahti. Epilaatorit on küll väga valulik kasutada, kuid võrreldes raseerimisega püsib nahk palju kauem sile.

(Allikas ajakiri “Naised” nr 29 Kaire Kenk )

Comments are closed.